Kontakta oss

Telefon: 08-58 77 55 00


Öppettider: Måndag- torsdag kl 9-17, fredag 9-16, lunchstängt alla dagar kl 12-13.

Besöksadress: Textilgatan 43
Postadress: Box 92150, 120 08 STOCKHOLM

Vill du komma i kontakt med någon av Plans medarbetare? Mejla fornamn.efternamn@plansverige.org

Har du frågor om ditt fadderskap?

Ring: 0771-FADDER (0771-32 33 37)
Öppettider: måndag-torsdag kl 9-20, fredag 9-16, lunchstängt alla dagar kl 12-13.

Du kan också mejla till fadder@plansverige.org

Beställning av brevetiketter: Mejla info@plansverige.org

Har du synpunkter eller klagomål på Plans verksamhet?

Här hittar du kontaktvägar för klagomålshantering och whistle blowing.

Kontaktpersoner på olika avdelningar

Generalsekreterare

Anna Hägg-Sjöquist
Generalsekreterare
anna.hagg-sjoquist@plansverige.org

Åsa Åberg
Ledningsstrateg, tf assistent
asa.aberg@plansverige.org

Givarservice

Mia Arvidsson
Enhetschef Givarservice
mia.arvidsson@plansverige.org

Johanna Spetz
Handläggare Latinamerika, Projektledare gruppresor
johanna.spetz@plansverige.org

Matilda Lindberg
Handläggare Afrika
matilda.lindberg@plansverige.org

Desirée Wigzell
Handläggare Asien
desiree.wigzell@plansverige.org

Malin Paulsson
Handläggare
malin.paulsson@plansverige.org

Kommunikation

Jan Gustafsson
Kommunikationschef
jan.gustafsson@plansverige.org

Anna Boberg
Webmaster
anna.boberg@plansverige.org

Press

Sofia Klemming Nordenskiöld
Pressansvarig
sofia.nordenskiold@plansverige.org

Ulrika Belin
PR och sociala medier
ulrika.belin@plansverige.org

Företag

John Valencia
Ansvarig Företagsrelationer och samarbeten
john.valencia@plansverige.org

Biljana Ljuboje
Projektledare Företag
biljana.ljuboje@plansverige.org

Marknad

Emma Bergflo
Projektledare Marknad och Digital insamling
emma.bergflo@plansverige.org
 

Insamling

Torbjörn Gideskog
T.f. Insamlingschef
torbjorn.gideskog@plansverige.org

Volontärer

Lena Windahl
Volontärsamordnare
lena.windahl@plansverige.org

För skolarbete

Safi Sabuni
Kontaktperson för skolsamarbeten
skolarbete@plansverige.org

...

Om cookies