Bli Planfadder

Öppettider Givarservice

Mellan den 25 juni och 17 augusti är våra telefontider:
måndag – fredag kl. 9–16.
Lunchstängt alla dagar kl. 12–13.



Box 92150, 120 08 STOCKHOLM
Org.nr. 802404-9150
ID ideell organisation: 802404-9150

Kontakta oss

Telefon: 08-58 77 55 00

Besöksadress: Textilgatan 43

Postadress: Box 92150, 120 08 STOCKHOLM

Vill du komma i kontakt med någon av Plans medarbetare? Mejla fornamn.efternamn@plansverige.org

Har du frågor om ditt fadderskap eller Min sida?

Ring: 08-58 77 55 00

Öppettider under sommaren är måndag–fredag kl. 9–16. Lunchstängt kl 12–13.

Du kan också mejla till fadder@plansverige.org

Har du synpunkter eller klagomål på vår verksamhet?

Här hittar du kontaktvägar för klagomålshantering och whistle blowing.

Kontaktpersoner på våra avdelningar

Mariann Eriksson, generalsekreterare Plan International Sverige

Mariann Eriksson

Generalsekreterare

mariann.eriksson@plansverige.org

Mirjam Hast, TF Programchef Plan International Sverige

Mirjam Hast

TF Programchef

mirjam.hast@plansverige.org

Monica Lorensson, Plan International Sverige

Monica Lorensson

Enhetschef policy och påverkan

monica.lorensson@plansverige.org

Magnus Björk, Institutionella partnerskap

Magnus Björk

TF Enhetschef institutionella partnerskap

magnus.bjork@plansverige.org

Agnes Björn, humanitär chef Plan International

Agnes Björn

Humanitär chef

agnes.bjorn@plansverige.org

Anna Edgren, Programstöd

Anna Edgren

Enhetschef programstöd

anna.edgren@plansverige.org

Johan Bååthe, Plan International Sverige

Johan Bååthe

Chef insamling och kommunikation

johan.baathe@plansverige.org

Louise Karlander, marknadschef

Louise Karlander

Marknadschef

​louise.karlander@plansverige.org

Lotta Törnberg

Lotta Törnberg

Enhetschef kommunikation

lotta.tornberg@plansverige.org

Emma Bergflo

Ansvarig digital marknadsföring

emma.bergflo@plansverige.org

 

Sofia Klemming Nordenskiöld, pressansvarig Plan International

Sofia Klemming Nordenskiöld

Pressansvarig

sofia.nordenskiold@plansverige.org

Anna Boberg, webmaster

Anna Boberg

Webmaster

anna.boberg@plansverige.org

Givarservice

Du når våra handläggare på telefon 08-58 77 55 00 eller fadder@plansverige.org

Jessica Zimmerman, enhetschef Givarservice

Jessica Zimmerman

Enhetschef givarservice

jessica.zimmerman@plansverige.org

Mia Arvidsson

Mia Arvidsson

Projektledare fadderresor

mia.arvidsson@plansverige.org

Alexandra Elgue

Alexandra Elgue

Givarhandläggare

John Nellfors

John Nellfors

Givarhandläggare

Malin Paulsson

Malin Paulsson

Givarhandläggare

Sophia Kågström

Sophia Kågström

Givarhandläggare

Stephanie Shamoon

Stephanie Shamoon

Teamledare Givaservice

Torill Persson

Torill Persson

Givarhandläggare

Anna Lundgren

Anna Lundgren

Givarhandläggare

Företagssamarbeten

Veronica Koutny Sochman

Veronica Koutny Sochman

veronica.sochman@plansverige.org

HR och volontärer

Helena Ölander, HR-chef Plan International Sverige

Helena Ölander

hr-chef

helena.olander@plansverige.org

Frida Nordin

Frida Nordin

Volontärsamordnare

volontar@plansverige.org