Bli Planfadder

Öppettider Givarservice

Måndag–torsdag kl. 9–20, fredagar kl. 9–16.
Lunchstängt alla dagar kl. 12–13.



Box 92150, 120 08 STOCKHOLM
Org.nr. 802404-9150
ID ideell organisation: 802404-9150

Kontakta oss

Telefon: 08-58 77 55 00

Besöksadress: Textilgatan 43

Postadress: Box 92150, 120 08 STOCKHOLM

Vill du komma i kontakt med någon av Plans medarbetare? Mejla fornamn.efternamn@plansverige.org

Har du frågor om ditt fadderskap eller Min sida?

Ring: 08-58 77 55 00

Måndag–torsdag kl. 9–20, fredagar kl. 9–16.
Lunchstängt alla dagar kl. 12–13.
Obs! Fredag den 2/11 har vi öppet 9–12.

Du kan också mejla till fadder@plansverige.org

Har du synpunkter eller klagomål på vår verksamhet?

Här hittar du kontaktvägar för klagomålshantering och whistle blowing.

Kontaktpersoner på våra avdelningar

Mariann Eriksson, generalsekreterare Plan International Sverige

Mariann Eriksson

Generalsekreterare

mariann.eriksson@plansverige.org

Mirjam Hast, TF Programchef Plan International Sverige

Mirjam Hast

Avdelningschef Resursmobilisering och partnerskap

mirjam.hast@plansverige.org

Monica Lorensson, Plan International Sverige

Monica Lorensson

Avdelningschef Påverkan och externa relationer

monica.lorensson@plansverige.org

Magnus Björk, Institutionella partnerskap

Magnus Björk

Enhetschef institutionella partnerskap

magnus.bjork@plansverige.org

Agnes Björn, humanitär chef Plan International

Agnes Björn

Humanitär chef, TF Programchef

agnes.bjorn@plansverige.org

Anna Edgren, Programstöd

Anna Edgren

Enhetschef programstöd

anna.edgren@plansverige.org

Johan Bååthe, Plan International Sverige

Johan Bååthe

AvdelningsChef insamling och kommunikation

johan.baathe@plansverige.org

Louise Karlander, marknadschef

Louise Karlander

Marknadschef

​louise.karlander@plansverige.org

Lotta Törnberg

Lotta Törnberg

Enhetschef kommunikation

lotta.tornberg@plansverige.org

Emma Bergflo

Ansvarig digital marknadsföring

emma.bergflo@plansverige.org

 

Sofia Klemming Nordenskiöld, pressansvarig Plan International

Sofia Klemming Nordenskiöld

Pressansvarig

sofia.nordenskiold@plansverige.org

Anna Boberg, webmaster

Anna Boberg

Webmaster

anna.boberg@plansverige.org

Givarservice

Kontakta Givarservice för frågor som rör fadderskap, engångsgåvor eller gåvoshopen. Du når våra handläggare på telefon 08-58 77 55 00 eller fadder@plansverige.org

Jessica Zimmerman, enhetschef Givarservice

Jessica Zimmerman

Enhetschef givarservice

jessica.zimmerman@plansverige.org

Stephanie Shamoon

Stephanie Shamoon

Gruppledare Givarservice

Isabella Mattsson

Isabella Mattsson

Givarhandläggare

John Nellfors

John Nellfors

Givarhandläggare Ekonomi- och kundsystem

Malin Paulsson

Malin Paulsson

Regionshandläggare Afrika, Föräldraledig

Sophia Kågström

Sophia Kågström

Givarhandläggare Ekonomi- och Kundsystem

Torill Persson

Torill Persson

Regionshandläggare Asien, ansvarig fadderresor

Anna Lundgren

Regionshandläggare Latinamerika och Afrika

Alexandra Elgue

Alexandra Elgue

Givarhandläggare

Företagssamarbeten

Veronica Koutny Sochman

Veronica Koutny Sochman

veronica.sochman@plansverige.org

HR och volontärer

Helena Ölander, HR-chef Plan International Sverige

Helena Ölander

HR-chef

helena.olander@plansverige.org

Frida Nordin

Frida Nordin

Volontärsamordnare

volontar@plansverige.org