Bli Planfadder

Öppettider Givarservice under sommaren
Mån–fredag kl 9–16 t.o.m. 25 augusti
Lunchstängt 12–13

Box 92150, 120 08 STOCKHOLM
Org.nr. 802404-9150

Kontakta oss

Telefon: 08-58 77 55 00

Besöksadress: Textilgatan 43

Postadress: Box 92150, 120 08 STOCKHOLM

Vill du komma i kontakt med någon av Plans medarbetare? Mejla fornamn.efternamn@plansverige.org

Har du frågor om ditt fadderskap eller Min sida?

Ring: 08-58 77 55 00

Öppettider under sommaren är måndag–fredag kl. 9–16 (Lunchstängt kl 12–13). Sommaröppettiderna sträcker sig från 19 juni till 25 augusti.

Du kan också mejla till fadder@plansverige.org

Beställning av brevetiketter: info@plansverige.org

Har du synpunkter eller klagomål på Plans verksamhet?

Här hittar du kontaktvägar för klagomålshantering och whistle blowing.

Kontaktpersoner på olika avdelningar

Generalsekreterare

Mariann Eriksson
Generalsekreterare
mariann.eriksson@plansverige.org

Program

Mia Haglund Heelas
Tf Programchef
mia.haglundheelas@plansverige.org

Monica Lorensson
Enhetschef Policy och påverkan
monica.lorensson@plansverige.org

Mirjam Hast
Enhetschef Institutionella Partnerskap
mirjam.hast@plansverige.org

Agnes Björn
Enhetschef Disaster Risk Management
agnes.bjorn@plansverige.org

Anna Edgren
Enhetschef Programstöd
anna.edgren@plansverige.org

Givarservice

Jessica Zimmerman
Enhetschef Givarservice
jessica.zimmerman@plansverige.org

Du når våra handläggare på telefon 08-58 77 55 00 eller fadder@plansverige.org

Insamling och Kommunikation

Johan Bååthe
Chef insamling och kommunikation
johan.baathe@plansverige.org

Louise Karlander
Marknadschef
​louise.karlander@plansverige.org

Emma Bergflo
Ansvarig digital marknadsföring
emma.bergflo@plansverige.org

Lotta Törnberg
Enhetschef kommunikation
lotta.tornberg@plansverige.org

Anna Boberg
Webmaster
anna.boberg@plansverige.org

Press

Sofia Klemming Nordenskiöld
Pressansvarig
sofia.nordenskiold@plansverige.org

Företag

Veronica Koutny Sochman
veronica.sochman@plansverige.org

Volontärer

Lotta Fredstam
volontar@plansverige.org

Plan Produktion

Josefin Lundgren
Projektledare gruppresor
josefin.lundgren@plansverige.org